Antek Ułamek w akcji

Na moim 7-latku często testuję książki i pomoce do nauki matematyki. Ten tytuł rzucił się mi w oczy w księgarni. Decyzję podjęłam w sekundę. Maks jest w połowie pasjonującej przygody i muszę powiedzieć, że zabawa w małego detektywa na tropie drobnych przestępstw bardzo mu się spodobała. Przy okazji dzielnie walczy z nauką matematyki.

Kim jest Antek Ułamek

“Biuro detektywistyczne Antka Ułamka” Pauliny Nojszewskiej to połączenie książki do czytania z zagadkami matematycznymi. Jest to książka wydana w 2021 roku przez Wydawnictwo Harmonia i przeznaczona dla dzieci, które lubią przygody i tajemnicze zagadki. Głównym bohaterem jest Antek Ułamek, który postanawia założyć biuro detektywistyczne, by  pomagać mieszkańcom miasteczka. Czytelnik jest jego stażystą, który współpracując z detektywem, podąża w ciekawe miejsca i odkrywa kolejne ślady, by rozwiązać tajemnicze  zagadki. 

Jak działa Biuro Detektywistyczne Antka Ułamka

Książka ma 100 stron, na których jest do rozwiązania osiem spraw. Znajdziecie tu ciekawe zagadki matematyczne, łamigłówki, zadania, które pozwolą rozwinąć logiczne myślenie i nabyć nowe kompetencje matematyczne. Ćwiczymy czytanie ze zrozumieniem i pamięć. Dzieci poczują się jak detektywi i będą rozwiązywać poszczególne elementy łamigłówek, łamać szyfry, odkrywać kody. Nagrodą są gwiazdki (naklejki) i licencja detektywa. To dobra motywacja do pracy.

Antek Ułamek świetnie odnajdzie się w szkole

Dla nauczycieli jest to pomoc w tworzeniu escape roomów na lekcję matematyki, by łączyć informacje zdobyte z różnych działów. Jak tworzyć wskazówki i instrukcje, by lekcje były ciekawsze. Szczególnie polecam taki sposób powtarzania informacji po zakończonym dziale.

Na moim 7-latku często testuję książki i pomoce do nauki matematyki. Ten tytuł rzucił się mi  w oczy w księgarni. Decyzję podjęłam w sekundę. Maks jest w połowie pasjonującej przygody i muszę powiedzieć, że zabawa w małego detektywa na tropie drobnych przestępstw bardzo mu się spodobała. Przy okazji dzielnie walczy z nauką matematyki.

Post Author: kingagraf